Захоплення 3D-фільмами може дуже нашкодити очам. Любителям кіно можна дивитися тривимірні картини не частіше двох-трьох разів на тиждень, а деяким - взагалі протипоказано. Такий висновок російських офтальмологів.
Досліджувати вплив 3D-формата на зір кіноманів медиків спонукали численні скарги відвідувачів 3D-кінотеатрів. Після перегляду фільму в спеціальних поляризаційних окулярах люди скаржилися на дискомфорт, головний біль і труднощі з адаптацією очей до навколишнього оточення.
Як відомо, ці окуляри є кольоровими фільтрами в оправі. Об'ємність зображення досягається за рахунок того, що кожне око сприймає свою частину кольорового спектру. Частота кадрів у цьому випадку складає 72 проти звичайних 24, причому кадри для обох очей чергуються.
При цьому поляризаційні окуляри діють на очі позитивно, але лише перші 15 хвилин. Як пояснюють фахівці, за цей час встигають розслабитися м'язи, які налаштовують кришталик, і очі розвантажуються. Проте потім починає знижуватися відчуття кольору, і деякий час після перегляду фільму людина відчуває дискомфорт і запаморочення.
Ці симптоми пов'язані з реакцією мозку на 3D-зображення. Перегляд фільмів у 3D-окулярах погано переносять люди, яким буває зле в транспорті або на воді. Їм дивитися стереоскопічне кіно не варто, а також тим, хто при перегляді фільму відчує різь в очах і наполегливе бажання зняти окуляри. Таких, за оцінкою офтальмологів, 8-10%. Для інших норма - два-три фільми на тиждень.
Варто зазначити, що зір об'ємні фільми не псують. Проте, якщо окуляри в кінотеатрі багаторазові, через них можуть передаватися очні інфекції. Публікація зазначає, що в світі вже є жертви тривимірних фільмів. Так після перегляду 3D-версії "Аватару" недавно помер 42-річний житель Тайваню - у нього стався крововилив у мозок.
Джерело: evolutiontechnical.com
|