26 вересня завершив свою роботу 57-й Міжнародний Кінофестиваль у Сан-Себастьяні.
В основній конкурсній програмі кінофоруму взяло участь 17 фільмів з різних куточків світу. Приз журі за найкращу операторську роботу отримав Чао Ю (Cao Yu) за свої майстерні зйомки стрічки китайського режисера Лу Чуана (Lu Chuan) "Місто життя та смерті / City of Life and Death".
Кадр із к/ф "Благословенні" Кадр із к/ф "Я, також" Приз журі за найкращий сценарій дістався одразу чотирьом сценаристам - Ендрю Бовеллу (Andrew Bovell), Меліссі Рівз (Melissa Reeves), Патриції Корнеліус (Patricia Cornelius) і Крістосу Цілкасу (Christos Tsiolkas) - за написаний ними сценарій до фільму "Благословенні / Blessed" австралійського режисера Ани Коккінос (Ana Kokkinos). Срібну мушлю за найкращу чоловічу роль було присуджено Пабло Пінеді (Pablo Pineda), а за найкращу жіночу роль - Лолі Дуеньяс (Lola Dueñas), які виконали головні ролі у фільмі Альваро Пастораля (Álvaro Pastor) й Антоніо Нахарро (Antonio Naharro) "Я, також / Yo, también". Хав’єр Реболло (Javier Rebollo) отримав Срібну мушлю як найкращий режисер за фільм "Жінка без фортеп’яно / La mujer sin piano".
Спеціяльним призом журі відзначило стрічку Франсуа Озона (François Ozon) "Притулок / Le refuge". Фільм оповідає про Мус і Луї. Вони - молоді, красиві, багаті та закохані. Але наркотики вторглися в їхні життя. Зрештою, одного дня Луї помирає від передозування. Мус зостається сама, та скоро дізнається, що вона вагітна. Почуття втрати змушує Мус утекти до будинку, далеко від Парижа. Через декілька місяців брат Луї приєднується до неї в її притулку.
Кадр із к/ф "Притулок"
"Місто життя та смерті" Лу Чуана було нагороджено головним призом кінофестивалю - Золотою мушлею за найкращий фільм.
Кадр із к/ф "Місто життя та смерті" Сюжет стрічки: 1937 рік. Японські солдати ввійшли до китайської тимчасової столиці, де їхні жорстокі діяння залишаться відомими в історії як "Зґвалтування Нанкіна." Зйомка стрічки здійснена широким чорно-білим об’єктивом. Фільм демонстує японську та китайську точки зору подій того часу, достеменно передаючи щоденні живі умови в спустошеному місті й розповідаючи про етичні дилеми, потрібні кожному, хто намагається вижити у військовий час. Джерело: Арт-гауз. Домівка справжнього мистецтва, Офіційний сайт МКФСС
|